Vodafone’dan Dijital Anne Babalara Çözümler

Yıllar ilerledikçe çocuklarımızın teknolojiyle tanışma yaşı da giderek düşüyor. Peki
çocuklarımızın artık kolayca ulaşabildiği bu teknoloji güvenli mi? İşin uzmanlarına
danıştık ve ebeveynlere güvenli interneti sağlamaları için
öneriler ve tedbirlerle geldik.

01

Vodafone Merhaba Paketi


Çocuğunuzun ihtiyaçlarına özel hazırlanan Merhaba Tarifesi
ile aklınız çocuğunuzun faturasında kalmasın!

03

Diğer Vodafone Çözümleri


Vodafone Guardian uygulaması çocukların
akıllı telefonlarını güvenle kullanmasına
destek oluyor.

Devamını Oku

Diğer Vodafone Çözümleri


Vodafone, çocukların dijital teknolojiyi güvenli ve sorumlu şekilde kullanmasını özendirmede ebeveynlere destek olma hedefi kapsamında, çeşitli Android cihazlarda kullanılabilen ücretsiz Vodafone Guardian uygulamasını kullanıma sunuyor.

Vodafone Guardian, uygun olmayan çağrı, mesaj ve online içeriklere karşı koruma sağlayarak, çocuklarına ait akıllı telefonları yönetmede ebeveynlere yardımcı oluyor.

Uygulama, aşağıdaki özellikler de dahil birçok şekilde ebeveynlere kontrol imkanı sağlıyor:

  • Tehdit ve zorbalık içeren kısa mesaj ve çağrıların önüne geçmek için belirli kişiler ve telefon numaralarının engellenmesi
  • Çocuğun arama yapabileceği veya alabileceği, uygulamaları kullanabileceği, internete girebileceği ve kamerayı kullanabileceği sürelerin belirlenmesi
  • Yapılan aramaların Anne, Baba veya bazı arkadaşlar gibi rehberde kayıtlı kişilerle sınırlandırılması
  • Tehdit ve zorbalık içerikli kısa mesajların okul idarecileri veya polis nezdinde delil olarak kullanılmak üzere güvenli bir klasöre aktarılması

 

Vodafone Guardian, Google™ Play platformundan ücretsiz olarak indirilebilir.

 

1. Adım – Ebeveyn İrtibat Numarası belirleme

Uygulamayı indirdikten sonra, Vodafone Guardian’ın herhangi bir nedenle devre dışı kalması halinde kısa mesaj bildirimi almanız için bir ebeveyn irtibat numarası girin. ‘Kaydet’ seçeneğine tıklayın.

Telefondan acil arama yapıldığında da size kısa mesaj bildirimi gelecektir. Çocuk Destek Hattı (ChildLine) numaralarına yapılan aramalara her zaman izin verilir. Bu aramalar size bildirilmez ve Vodafone Guardian, bu aramaların günlük kayıtlarını siler.

 

2. Adım – Şifre belirleme

Uygulamayı kontrol etmek için şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifreyi girmeden Vodafone Guardian ayarları hiçbir şekilde değiştirilemeyecektir.

Şifreyi iki kere girin ve ‘Kaydet’ seçeneğine tıklayın.

 

3. Adım – Mesaj Yardımcısını Etkinleştirme

Mesaj Yardımcısı’nı etkinleştirdiğinizde, Vodafone Guardian, gelen mesajların yanında bir ‘Bunu Kabul Etmiyorum’ düğmesi gösterecektir. Düğmeye bastığınızda mesaj çocuğunuzun gelen kutusundan silinir, böylelikle çocuğunuzun istenmeyen mesajları görmesi engellenir.

Mesaj Yardımcısına girerek, ‘Her zaman etkin’, ‘Asla etkin değil’ ya da (sonra etkin olacak gün ve saati de seçerek) ‘Şu saatte etkin’ seçeneklerinden birini seçin.

 

4. Adım – Ayarları özelleştirme

Arama ve kısa mesajlar ile Kablosuz İnternet, Bluetooth, Kamera, Tarayıcı, Uygulama Ekleme/Kaldırma gibi telefon özelliklerine ilişkin ayarları özelleştirebilirsiniz.

 

Örneğin:
  • Çocuğunuzun arama alabileceği veya yapabileceği veya mesaj alabileceği saatleri ayarlamak istiyorsanız önce ‘Çağrılar & Mesajlar’ ve sonra ‘Etkin Saatler’e tıklayarak süre limitlerini seçin. Bu özellik, örneğin çocuğunuzun okulda veya yatak saatinden sonra cep telefonu kullanımını kısıtlamak açısından yararlıdır.
  • Çocuğunuzun cep telefonu üzerinden internete hiçbir şekilde bağlanmamasını istiyorsanız, önce ‘Telefon Özellikleri’ ve sonra ‘Tarayıcı’ya tıklayarak ‘Asla izin verme’ seçeneğini işaretleyin.
  • Çocuğunuzun okulda kamerayı kullanmasını engellemek için önce ‘Telefon Özellikleri’ ve sonra ‘Kamera’ya tıklayarak “… saatleri arasında izinli” ifadesi altındaki zamanlayıcıyı ayarlayın.

 

Vodafone Guardian, Mobile for Goo) programı kapsamında (1088625 sicil no ile kayıtlı yardım kurumu olarak) Vodafone Vakfı tarafından geliştirilmiştir.

7005 SMS Servisi


BTK tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Şubat 2011 yılında "İnternet'in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından yayınlanmıştır ve erişim sağlayıcılar tarafından altyapısı oluşturularak hizmete sunulmuştur.

Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu bir hizmet değildir ve isteğe bağlı olarak yararlanılır. Servisten yararlanmak istemeyen aboneler hiç bir değişiklik olmadan internet kullanımlarına devam edebilirler.

Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) siz abonelerimize sunduğumuz alternatif bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kendinizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyabilir, evinize internetle gelen içeriği seçebilirsiniz. Bu hizmetten program yüklemeden veya ayar yapmadan kolayca, internetinizi hiç yavaşlatmadan hızlıca ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profilden oluşur. İstediğiniz profili Online self servis , Müşteri Hizmetleri, SMS veya Vodafone Shoplar yoluyla seçebilir veya söz konusu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Güvenli internet servisi, profiller, veya sınıflandırılması ile ilgili hata olduğunu düşündüğünüz web sitelerini bildirmek için BTK'nın www.guvenlinet.org adresini kullanabilirsiniz veya BTK'nın sağladığı ilgili telefon olan 0312 5828282'u arayabilirsiniz.

Vodafone Net Güvenlik


Vodafone Net olarak abonelerimize; virüs, trojan, worm benzeri tehditlere karşı koruma, Phishing (olta saldırıları), MSN gibi programlarla birlikte gelen bilgi hırsızlığına karşı önlemler alma, işletim sistemi ve kritik dosyalarda yapılacak izinsiz değişikliklere karşı koruma gibi gelişmiş firewall özellikleri sunuyoruz.

 

Bilgisayarınız ve tüm bilgileriniz, virüs, casus yazılım, kişisel bilgi hırsızlığı gibi tüm tehditlere karşı koruma altında. Ücretlendirme: Aylık ya da yıllık abonelik olarak satın alabileceğiniz Vodafone Net Güvenlik Hizmeti ADSL abonelerine özel olarak ayda sadece 2,75 TL, yılda ise sadece 28 TL. 1 lisans 3 kullanıcıya kadar destek vermektedir.

Otomatik Koruma

İlk kurulumda, Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security aşağıdaki durumlarda otomatik olarak sizi korur.

- Her 3 saatte bir yeni güvenlik güncellemelerini kontrol eder ve yükler.

- Bilgisayarınızın ayarlarındaki yetkisiz değişiklikleri izleyen casuslara karşı korur.

- Her dosya açtığınızda, kopyaladığınızda, ya da kaydettiğinizde riskleri tarar.

- Riskli dosya yüklemelerini durdurur ve güvenlik ağını geçen sayfaları engeller.

 

Daha büyük korumalar için, Bilgi Hırsızlığı Engelleme özellikleri ve ebeveyn kontrolleri opsiyonel olarak mevcuttur.

Ana Konsol Ana konsol Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security 2009’un sizi nasıl koruduğunun ön yüzüdür. Pencerenin sol tarafındaki sekmeleri tıklamak, daha fazla bilgi ortaya çıkarır ve bununla ilgili özellikleri kontrol eder.

 

Öneri:

Ana konsoldaki "Overview" sekmesinde, "Protection Status” linkinin yanındaki konsolda, tüm özellikleri o anda koruması için bir sonraki linki tıklayın. Ev ağınıza bağlanan diğer bilgisayarları yönetmek ve bulmak için pencerenizin üst kısmındaki “My Home Network” sekmesini tıklayınız.

 

Aksiyon Butonları ve Sistem Alanı

"Tray" İmgeleri: Aşağıdaki liste size Vodafone Net GÜVENLİK Trend Micro Internet Security 2009 arayüzünde sık kullanılan butonları ve simgeleri anlatıyor

Özel İndirimler ve Fırsatlar

Çocuğunuzun ihtiyaçlarına özelmarkalardan indirim ve fırsatlar Vodafone Avantaj Cepte uygulaması ile cebinizde.

 

Merhaba Paketi avantajlarından yararlanmak için; MERHABA yazıp 7000’e göndererek kulübe üye olabilirsiniz. Üyeliğin onaylanabilmesi için 7-13 yaş arası çocuğunuzun hat kullancı olarak tanımlı olması gerekir.

 

Nasıl indirebilirim? AVANTAJCEPTE yazıp 6666’ya SMS atabilirsiniz. Apple Store’dan veya Google Play Store’da Avantaj Cepte diye arayabilirsiniz. Aşağıdaki QR kodunu okutabilirsiniz:

 

 

 

Özel Aksesuarlar

Vodafone Cep Merkezler’inde çocuğunuza özel ayrılmış Merhaba köşesinde çocuğunuza özel akıllı cihaz aksesuarlarını bulabilirsiniz

 

 

Vodafone Cep Kurtaran

Vodafone Cep Kurtaran ile çocuğunuzun akıllı telefonu daima güvende. Üstelik tüm onarım sürecini sizin adınıza takip edip, cihazınızı evden alıp evinize kadar da teslim ediyoruz.
Detaylı bilgi için; 0850 455 0 542’yi arayabilirsiniz.

 

 

Telefon ve Tablet Kampanyaları

Çocuğunuzun istediği akıllı cihazlara uygun fiyatlar ile sahip olun

 

Çok satanlar masasındaki cihazları Vodafone Merhaba Tarifesi’ne ek uygun fiyatlar ile alabilir çocuğunuzu bir akıllı cihaz alır istediğiniz zaman ona ulaşabilirsiniz, aklınız onda kalmaz.

Nasıl indirebilirim?

Nasıl indirebilirim?

Çocuğunuzun ve kendi telefonunuzdan:

  • BURADAYIM yazip 6666’ya SMS atabilirsiniz.
  • Apple App Store veya Google Play Store’dan BURADAYIM yazarak arayıp indirebilirsiniz.
  • Veya aşağıdaki QR kodunu okutabilirsiniz.

 

Merhaba tarifesine 12 ay ücretsiz

 

 

Çocuğunuzun telefonu için:

Buradayım Uygulaması'nı çocuğunuz Vodafone abonesi ise kullanabilirsiniz. Bunun için çocuğunuzun Merhaba Tarifesi'ne sahip olması veya herhangi bir Vodafone tarifesinde olup kullanıcı olarak tanımlı olması gerekir. Kullanıcı tanımlamaları için Vodafone Cep Merkezlerine çocuğunuzun kimliği ile gitmeniz yeterlidir.

 

 

Sizin telefonunuz için:

Eğer çocuğunzuz Vodafone'lu ise, operatörünüz ne olursa olsun Buradayım Uygulaması'nı kullanabilirsiniz. Operatörünüz ne olursa olsun Buradayım Uygulaması’nı indirerek, eğer çocuğunuz Vodafone’lu ise, çocuğunuzu takip edebilirsiniz.