Sıkça Sorulan Sorular


Buradayım nedir?

Buradayım, çocuğunuzun yanında değilken bile güvende olduğundan emin olabilmeniz için sunduğumuz yepyeni bir hizmettir. Bu hizmet ile çocuğunuzun nerede olduğunu anlık olarak cep telefonunuzdan takip edebilir, belirlediğiniz zaman dilimi içinde bulunduğu lokasyonlara göre ayak izini çıkarabilir ve belirlediğiniz güvenli alana girince veya çıkınca haberdar olabilirsiniz.

Buradayım’ı kimler kullanmalı?

Çocuğundan uzaktayken güvende olduğundan emin olmak isteyen herkes, yani tüm ebeveynler Vodafone Buradayım ile rahat bir nefes alabilir.

Buradayım’ı kullanmak için ne yapmam gerekiyor

Buradayım Uygulaması’nı Merhaba Tarifesi aboneleri veya herhangi bir Vodafone tarifesinde olup kullanıcı olarak tanımlanmış 7-13 arası kullanıcılar kullanabilir. 7-13 yaş arası kullanıcıların kendilerini tanımlattıktan sonar MERHABAKULUP yazarak 7000’e SMS atması ve Merhaba Kulübü üyesi olması gerekir.
Çocuğunu takip edecek ebeveynler ise hangi operator abonesi olurlarsa olsun uygulamayı telefonlarını yükleyip çocukları Vodafone Merhaba Tarifesi üyesi ve Vodafone ha kullanıcısı ile kullanabilirler.

Uygulamayı nasıl indirebilirim?

BURADAYIM yazıp 6666’ya SMS atıp linki tıklayarak veya Apple Store ya da Google Play Store’a girerek uygulamayı arayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Buradayım ile birden fazla çocuğun güvende olduğundan emin olabilir miyim?

Eğer Vodafone Merhaba tarifesi kullanıcısı veya Merhaba Kulübü üyesi ise, birden fazla çocuk için ebeveyn olarak kaydedilebilir; her bir çocuğa ait bilgilere tek bir ekran üzerinden ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir yakınımın, çocuğumu uygulama aracılığıyla takip etmesini sağlayabilir miyim?

Operatör kısıtı olmaksızın, uygulama içerisinde ebeveyn olarak kaydettiğiniz yakınlarınız da tıpkı sizin gibi çocuğunuzun güvende olup olmadığını uygulama aracılığıyla anlık olarak kontrol edebilir.

Çocuğum belirlediğim güvenli bölgeden ayrıldığında nasıl haberdar olacağım?

Mobil uygulama üzerinden belirlediğiniz bildirim seçeklerine göre SMS ya da Anlık Bildirim ile, çocuğunuz güvenli bölgeye ulaştığında ya da bu bölgeden ayrıldığında sizi anında haberdar ediyoruz.

Çocuğumun telefonunun şarjı azaldığında haberdar olabilir miyim?

Çocuğunuzun telefon batarya seviyesi azaldığında belirlediğiniz bildirim seçeklerine göre SMS ya da Anlık Bildirim ile,sizi bilgilendiriyoruz.

Çocuğumun telefonunun internet bağlantısı olmadığında da onun nerede olduğunu öğrenebilir miyim?

İnternet bağlantısı yokken bile çocuğunuzun nerede olduğunu dilediğiniz an öğrenebilirsiniz.

Güvenli bölge nedir?

Güvenli bölge, çocuğunuzun güvende olduğundan emin olabildiğiniz(ev, okul vs. ) yerlerdir. Uygulama içerisinden güvenli bölge belirleyebilirsiniz.

Nasıl güvenli bölge oluşturabilirim?

Uygulama içerisinde, adımları takip ederek harita üzerinden güvenli bölge belirleyebilirsiniz.

Rapor Al nedir?

Belirlediğiniz zaman dilimi içerisinde çocuğunuzun bulunduğu lokasyonları harita üzerinde görüntüleyebilir, ayak izini raporlayabilirsiniz.

Anlık konum takibi nedir?

Çocuğunuzun o an nerede olduğunu merak ettiğinizde tek tıkla konumunu öğrenebilir, harita üzerinde anlık olarak hareketlerini gözlemleyebilirsiniz.

Çocuğum, Buradayım uygulaması ile neler yapabilir?

Çocuğunuz gideceği yere vardığında ya da sizin onu almanızı istediğinde tek tuş ile size haber verebilir.

Çocuğum Buradayım butonuna bastığında ne olacak?

Çocuğunuz okul erken dağıldığında tek bir tık ile sizi haberdar edebilir. Gelen bildirim üzerindeki linke tıklayarak size nereden seslendiğini görebilirsiniz.

Çocuğum Her şey yolunda butonuna bastığında ne olacak?

Çocuğunuz arkadaşının evine ulaştığında tek bir tık ile sizi haberdar edebilir. Gelen bildirim üzerindeki linke tıklayarak size nereden seslendiğini görebilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir ücret ödemeli miyim?

Eğer Vodafone Merhaba Tarifesi abonesiyseniz, ilk 12 ay, digger Vodafone tarifelerinde olup 7-13 yaş arası çocuğunuzu hat kullanıcısı olarak tanımlattıktan sonar 7000’e MERHABA yazıp gönderdiyseniz ilk ay boyunca Buradayım uygulaması için hiçbir ücret ödemezsiniz. Kampanya dönemi sonrasında ise Buradayım Servisi tüm vergiler dahil ayda 2 TL olarak ücretlendirilir.